TRIFID
Popis
Technická specifikace


Popis

Instalace pohonu

Veškeré části tříkolky, vyžadující v souvislosti s instalací pohonu TRIFID úpravu, jsou dodávány společně s pohonem.

Vybavení tříkolky pohonem TRIFID spočívá v záměně přední vidlice a předního kola tříkolky za odpovídající dodané komponenty. Dále je jedna z rukojetí řidítek nahrazena otočnou rukojetí ovladače plynu. Následně je na takto připravenou tříkolku instalován pohon TRIFID.

Instalaci pohonu TRIFID zabezpečuje nejlépe výrobce tříkolky.

Sdružený ovladač rychlosti a vypnutí motoru

Rozjezd, rychlost jízdy a vypnutí motoru jsou řízeny sdruženým ovladačem umístěným na řidítkách tříkolky. Otočnou rukojetí ovladače je regulována rychlost jízdy. Výchozí poloha rukojeti představuje volnoběžné otáčky motoru, při nichž nedochází k přenosu hnací síly na přední kolo tříkolky.

Ergonomické řešení ovladače zahrnuje tlačítko pro vypnutí motoru.

Přenos hnací síly

Motorická hnací síla je přenášena na přední kolo tříkolky. Děje se tak prostřednictvím řetězu pohánějícího ozubené kolo s volnoběžnou spojkou.

S motorem běžícím ve volnoběžných otáčkách nedochází k přenosu hnací síly na přední kolo tříkolky.

Nezávisle na otáčkách, či úplném vypnutí, motoru lze pokračovat v jízdě šlapáním, pohybem s kopce nebo pouhou setrvačností, aniž by byla tříkolka bržděna pohonem.

Maximální rychlost jízdy vyvozená pouze pohonem TRIFID je v souladu s legislativním nařízením stanovena na 25 km/h. Během jízdy vyvozené motorem není při současném šlapání nebo jízdě s kopce tříkolka pohonem bržděna ani omezena aktuální rychlostí pohonu a lze tak dosahovat vyšší rychlosti než jakou momentálně vyvíjí samotný pohon.

Motor

Kvalitní čtyřtaktní spalovací motor HONDA GX35. Motor je startován ručně zatažením rukojeti starteru.