CRAB
Popis
Připojení ke kolu
Technická specifikace
Příslušenství


Popis

Nastavitelná vidlice

Pohon CRAB je přípojné zařízení uchycené pomocí vlastní vidlice k ose zadního kola bicyklu. Nastavitelná vidlice pohonu umožňuje připojení prakticky ke všem jízdním kolům s běžně rozšířeným rozměrem ráfků 26 a 28 palců. Zohledněny jsou rovněž šířkové varianty zadní vidlice jízdního kola.

Nastavitelná vidlice je tvořena vzájemně polohovatelnými částmi, jimiž lze upravit jak její délku, tak rozteč.


Sdružený ovladač rychlosti a vypnutí motoru

Rojezd, rychlost jízdy a vypnutí motoru jsou řízeny sdruženým ovladačem umístěným na řidítkách jízdního kola. Otočnou rukojetí ovladače je regulována rychlost jízdy. Výchozí poloha rukojeti představuje volnoběžné otáčky motoru, při nichž nedochází k přenosu hnací síly na jízdní kolo.

Ergonomické řešení ovladače zahrnuje tlačítko pro vypnutí motoru.


Motor

Kvalitní čtyřtaktní spalovací motor HONDA GX 35. Motor je startován ručně zatažením rukojeti starteru.

Automatická převodovka

Dvoustupňová automatická převodovka zajišťuje optimální využití výkonu motoru. Jednotlivé rychlostní stupně dovolují jednak spolehlivě zdolat náročný profil tratě a dále poskytují rychlejší jízdu v méně náročném profilu.

Automatickou převodovkou je vybaven model CRAB - T4P.


Automatika přenosu trakční síly

Přenos hnací síly je prostřednictvím kladky automaticky regulován podle požadované rychlosti jízdy a sklonu trasy. Kladka třením otáčí zadním kolem bicyklu, čímž je vyvinut pohyb jízdního kola. Řešení je šetrné k plášti zadního kola bicyklu.

Maximální rychlost jízdy vyvozená pouze pohonem CRAB je v souladu s legislativním nařízením stanovena na 25 km/h. Během jízdy vyvozené motorem není při současném šlapání nebo jízdě s kopce jízdní kolo pohonem bržděno ani omezeno jeho aktuální rychlostí a lze tak dosahovat vyšší rychlosti než jakou momentálně vyvíjí samotný pohon.

S motorem běžícím ve volnoběžných otáčkách nedochází k přenosu hnací síly na zadní kolo bicyklu. Při volnoběžných otáčkách lze pokračovat v jízdě šlapáním, pohybem s kopce nebo pouhou setrvačností, aniž by bylo jízdní kolo bržděno pohonem. I při vypnutém motoru je jízdě vyvozené vlastní silou cyklisty kladen zcela zanedbatelný odpor.


Stojánek

Výklopný stojánek je stabilní opora odstaveného kola s připojeným pohonem. Bezpečné startování pohonu probíhá výhradně při vyklopeném stojánku.